OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE nr 1/2024 – OBLODZENIE

Ostrzeżenie nr 1/2024

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego

OSTRZEGA – OBLODZENIE

od godziny  15.00  w dniu 4 stycznia 2024 r.

do godziny  09.00  w dniu 5 stycznia 2024 r.

Przebieg:
Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się miejscami do środy 11.01.2024

Przebieg: Miejscami temperatura powietrza spadła już poniżej 0°C. W najbliższych godzinach temperatura obniży się w całym regionie. Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu będzie dochodzić do zamarzania mokrych nawierzchni. Uwaga, na drogach i chodnikach ślisko!
Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Stopień: 1
Prawdopodobieństwo: 8

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.